Symbio Access devices - PC a Kompenzační pomůcky pro zrakově postižené

Logo iSymbio
SYMBIO Access devices s.r.o. Jana Růžičky 1165/2A, 148 00 Praha 4 Telefon: +420 739 094 745 E-mail: info@isymbio.cz

Apple Počítače kompenzační pomůcky

MacBook, MacBook Pro, MacBook AIR, iMac, Mac Pro nebo Mac mini jako Vaše kompenzační pomůcka
Digitální zápisník

na které lze žádat příspěvek na zvláštní pomůcku u příslušného Úřadu práce.
odkaz na clanek zde

Počítače od společnosti Apple, které jsou stále oblíbenějšími zařízeními nejen mezi běžnými uživateli výpočetní techniky, ale i u zrakově postižených uživatelů.
Díky zpřístupnění samotného systému Mac OS, jehož součástí je hlasový výstup Voice Over, který je podobný jako JAWS nebo NVDA pro systémy Windows, a možnost zvětšování podobně jako jsou pro Windows Magic, ZoomText nebo SuperNova, můžete počítače Apple bez problému také ovládat.
Velká výhoda systému Mac OS je samotná součást právě zmiňovaných možností zpřístupnění podobně jako je u zařízení s iOS
odkaz na clanek zde
takže odpadá nemalá finanční náročnost při pořizování kompenzačních pomůcek, kde se musí pořizovat speciální programové vybavení pro systém Windows.
Počítače Apple jsou díky svému operačnímu systému a hardwarovým konfiguracím naprosto dokonale optimalizovány pro ten nejlepší výkon a tak nedochází k nepříjemnému zamrznutí systému a práce s Macem je naprosto plynulá.
Díky širokému spektru počítačů a hardwarovým možnostem si každý uživatel najde svůj Mac, který mu bude plně vyhovovat.

Možnosti digitálních zápisníků, čtecích přístrojů nebo digitálních lup mohou být

MacBook AIR nebo parametrově lepší MacBook Pro jsou velmi kompaktní přenosné počítače v úhlopříčkách 13” nebo 15”. Další alternativou může být samotný MacBook o úhlopříčce 12,5”.


iMac může být alternativou Vašeho stolního počítače All-in-One (vše v jednom), kde veškeré komponenty jsou přímo v monitoru s možnostmi 21,5” a 27” úhlopříček.

Další alternativa stolního počítače může být Mac Pro, kde si další periferie můžete zvolit sami a připojíte k Macu vlasní monitor a další vstupní nebo výstupní zařízení.
Mac mini je nejlevnější Mac na trhu, vstupenka do světa Mac OS systému, hodí se pro začínající uživatele nebo třeba do obývacího pokoje jako multimediální centrum,
které lze propojit s televizí, domácí repro soustavou, atd.
Apple má ve svém portfoliu i další příslušenství jako je Apple Magic Mouse (myš) nebo Trackpad (externí touchpad), které mohou ocenit uživatelé, kteří využívají při práci na počítači zrak.

V případě, že již vlastníte nějaké zařízení Apple, iPhone nebo iPad díky iCloudu tyto zařízení budou spolu komunikovat a vzájemně se synchronizovat bez Vašich větších zásahů. Všechny maily, kontakty, fotky, dokumenty a další budete mít vždy při ruce v počítači, iPhone nebo v iPadu ať už dokument či připomínku vytvoříte na jakémkoli zařízení.

A další programové vybavení?
Nejpoužívanější software z Windows lze pořídit i do Mac OS
Microsoft Office a Abbyy fine reader je samozřejmostí.
Dále lze do Macu nainstalovat i jako druhý systém Windows v případě, že máte strach z ostrého přechodu na Mac OS a kdykoli se můžete do něj přepnout po restartování Macu nebo lze použít program Parallels desktop což je virtualizační nástroj, který Vám umožní mít spuštěné oba systémy najednou.
Nezbytnou součástí pro pohodlnou práci je program NTFS Tuxera která do Mac OS přidá formát NTFS, který je běžný na discích a externích úložištích uživatelů, kteří pracují s Windows. Díky Tuxeře nebudete mít problém přenosu a zápisu souborů na úložiště.
V neposlední řadě je samozřejmá kompatibilita s běžně používanými braillskými řádky včetně námi dodávaných braillských řádku Esys
odkaz na clanek zde

Ovládání systému MAC OS je odlišné než na Windows, ale po chvíli používání si zvyknete a vyzdvihnete výhody Apple zařízení a jejich možností zpřístupnění.
Nemusí te se bát, že na to budete sami. V rámci předání pomůcek a zařízení Apple probíhá školení s produktem a jeho ovládání včetně ovládání hlasového výstupu Voice Over a možností zvětšování.
Lze si s námi domluvit i individuální školení a mi Vás naučíme co budete potřebovat.
Zajímají vás bližší informace a chcete se s produkty Apple blíže seznámit a vyzkoušet si práci s nimi?
Kontaktujte nás a domluvte si s námi schůzku.

V případě, že to máte k nám daleko, lze si domluvit návštěvu u Vás. Rádi přijedeme a produkty Apple ukážeme a můžete si sami vyzkoušet práci s Macem.
Vzhledem k velkému množství možných konfigurací nás v případě zájmu o cenovou nabídku kontaktujte a společně navrhneme řešení a vybereme další možné příslušenství nebo pro hardwarovou konfiguraci můžete využít přímo Apple konfigurátor na stránkách Apple
https://www.apple.com/cz
Díky našemu partnerství distribuce Apple produktů jsou ceny hardwarových konfigurací stejné jako u oficiálních Apple Premium reseller CZ.