Symbio Access devices - PC a Kompenzační pomůcky pro zrakově postižené

Logo iSymbio
SYMBIO Access devices s.r.o. Jana Růžičky 1165/2A, 148 00 Praha 4 Telefon: +420 739 094 745 E-mail: info@isymbio.cz

Novinky Návštěva na Sight City ve Frankfurtu

Vážení, tak jsme se zúčastnili po delší době veletrhu kompenzačních pomůcek, který se konal ve Frankfurtu od 10. 5. do 12. 5.

Asi největší rozdíl byl v tom, že se to nekonalo v hotelu Sheraton přímo na letišti, ale v něco jako kongresovém centru Kap Europe, což za nás mají organizátoři největší pochvalu. Vše bylo přehledné, na čtyřech patrech vystavovalo desítky společností své produkty, organizace představovali své programy a aktivity.

Díky tomu nebylo všude přelidněno, každý stánek měl dostatek prostoru a bylo vše takové klidnější oproti dřívějším veletrhům.

A co konkrétně? Dle našeho pohledu se na poli kompenzačních pomůcek zas tak tolik nezměnilo, nic přelomového pro zrakově postižené k vidění nebylo, je znát, že technologie, které používáme jsou na té nejlepší úrovni a u většiny produktů dochází spíše k menším upgrade jak ze strany hardware, který je modernější, vybavenější a především odolnější, tak software, který umožňuje využívat nejnovější funkce, které zrakově postižení uživatelé potřebují. To se týká především kamerových lup, jak v kapesní tak ve stolní verzi.

Dále k vidění bylo spoustu braillských řádků od nejrůznějších výrobců, ale my zůstaneme věrni našemu B.Note od společnosti EuroBraille, kde na schůzce jsme se dozvěděli spoustu nových věcí, se kterými se určitě s vámi podělíme v rámci blížících se softwarových upgradů.

Co se týče samotných lup, tak samozřejmě jsme měli schůzku s výrobci Koba Vision, které také svůj Vocatex náležitě upgradovali a to jak hardware, kam byla přidána další kamera, tak i pochopitelně software, což z této kombinace dělá Vocatex zase ještě lepším.

Můžete se v brzké době těšit také na jednu jejich novinku.

Kapesní lupy, tam také zůstaneme věrni společnosti ZooMax, jsou to kapesní lupy, které jsou moderní, funkční a i zde došlo k výraznému posunu, co se týče samotného těla lup a jejích funkcí. Brzy zařadíme jejich novou 12" lupu.

Další naše důležitá schůzka byla s výrobci braillských tiskáren View Plus z Ameriky, kde jsme si popovídali o jejich připravovaných novinkách v oblasti přípravy grafiky a návrhu, tak aby si i nevidomý pomocí umělé inteligence mohl připravit dokument, který je grafického rázu sám a nebyl tak závislý na další osobě.

Na závěr: Nic přelomového není, umělou inteligenci se snaží zapojit všichni, otázka je, jak se to povede a zda to bude mít v brzké době přínos, než jak to využíváme teď.

Bohužel jsme se také dozvěděli i pár negativ co se týče podpory nějakých oblíbených výrobků u nás, ale vzhledem k tomu, že nejsme jejich dodavatelé v české republice, tak nám nepřísluší to nějak více komentovat touto oficiální cestou.

Děkuji mým kolegům Pavlovi za super doprovod, za Petrovi komunikační schopnosti, a jak to u nás bývá, tak jsme se ani nenechali ošidit o nějakou tu návštěvu restauračního zařízení 😊

Za SYMBIO

Tomáš Franěk