Symbio Access devices - PC a Kompenzační pomůcky pro zrakově postižené

Logo iSymbio
SYMBIO Access devices s.r.o. Jana Růžičky 1165/2A, 148 00 Praha 4 Telefon: +420 739 094 745 E-mail: info@isymbio.cz

Apple keynote

Co přinesl dnešní Apple keynote? Hodně toho nebylo, my se jen zaměříme, co může být nového, co využijí lidé se zrakovým handicapem. Nové Apple Watch Series 6 Hodinky mají nový procesor A13, který známe s iPhone 11, dle Apple je o 20% výkonnější , což asi úplně nepoznáme, dle mého názoru to může být vidět ve výdrži baterie, protože tolik nového v nich není. Jediná nová věc je měření hladiny kyslíku v krvi, což na základě senzorů, které vycházejí se senzorů pro EKG, které známe v S4 a v S5 tolik energie na víc stát nebude. Zajímavé jsou nové Apple Watch Se, které vycházejí s generace 2 roky Staré S4. Tam se musíme smířit s chybějící funkcí právě pro měření hladiny kyslíku, zas na druhou stranu jsou levnější o 4 000 Kč. Zajímavá alternativa pro lidi, kteří nepotřebují top třídu. Hodinky jsou u zrakově postižených uživatelů oblíbeným produktem, takže i my se na ně těšíme.

Nové iPady. Nový základní iPad v ničem neviniká , kromě ceny. Za 10 000 Kč se dá pořídit základní iPad, který dostačuje standardním uživatelům. Dostal nový procesor a nepatrně lepší displej. Dobrá zpráva je, že podporuje Apple Smart Keyboard. Takže to dělá dobrý zápisník za relativně málo peněz. U nového iPadu AIR to je už trochu zajímavější. Má nový procesor A14, Touch ID na tlačítku pro vypnutí, což je u Apple novinka. Nový a lepší displej je bezrámečkový a je dost podobný opadům Pro. Hodně zajímavé je, že nový iPad Air má v tuto chvíli lepší výkon než základní iPad Pro, takže je tímto pohřben???? Jediné plus je u iPadu Pro Face Id a u větší varianty větší displej 12,9“ který dobře známe. iPad Air také nově podporuje Magic Keyboard a Apple Pencil 2. Nemůžeme také opomenout nový konektor USB-C. Takže za nás v tuto chvíli je lepší iPad Air než menší iPad Pro.

Co se týče nových aplikací, tak může být dobrá nová služba Apple One. Platíte-li si nějaké služby například Apple Music, iCloud atd. Lze je sloučit do jednoho výhodnějšího balíčku. Zatím přesně nevíme, jak to bude u nás, protože třeba Apple News a nová služba Fitness Plus není u nás dostupná, ale sdílíte-li třeba Apple Music s rodinou a máte větší iCloudové úložiště, tak se tam už dá ušetřit. A kde jsou nové iPhone? Jednoduše odpovíme!!! NEJsOU!!! Tak snad se brzo dočkáme…. Takže nové hodinky a rozhodně iPad Air už brzy v SYMBIU